Fitness müzikleri motivasyon seviyesini yükseltiyor ?

Egzersiz yaparken sevdiğiniz fitness müzikleri dinlemek, spordan daha çok keyif almanızı sağlayacak, temposuyla canlılığıyla  motivasyonunuzu arttıracaktır. Bu yüzden, spor salonuna devam edenlerimiz bilir, salonların müzik sistemi, kesintisiz, yüksek volümlü, motivasyonu arttırıcı müzik parçaları çalar. Sadece kapalı ortamlar için değil, örneğin açık havada yapılan yürüyüşe, iyi bir müzikle eşlik etmek  çok daha keyifli bir deneyim olacaktır.

Akıllı telefonunuzdan fitness müzikleri dinle yebilirsiniz

Bu arada, yapılan bir araştırma, egzersiz esnasında,  kendi müzik çalarlarından, kendi tercihlerini dinleyenlerin spora daha hızla motive olduğunu ve daha kolay egzersiz yapma alışkanlığı kazandığını kanıtlamış. Her neyse müzikle spor yapmaktan hoşlanıyorsanız veya denediniz fitness müzik ilişkisinin işe yarayacağına karar verdiniz. İşte size  akıllı telefonlarınıza  indirip, kendi tercihlerinizi kolayca seçip dinleyebileceğiniz en popüler en kullanışlı çevrim içi – online müzik servisleri :

Her üçü de yapacağınız egzersize göre özenle hazırlanmış çalma listelerine sahip. Herbiri 40 80 parçadan oluşan, fitness müzikleri, antrenman müzikleri, koşu müzikleri ve adrenali dahası. Ha yok ben seçip kendi çalma listemi oluşturacağım derseniz de milyonlarca parça parmaklarınızın ucunda.

Spotify

Spotify-comparison
Spotify fitness müzikleri

Dünyada ve Türkiye’de son derece popüler bir servis olan Spotify arşivinde 30 milyon üzerinde müzik parçasını barındırmaktadır. Telefonlar için ücretsiz sürümü, reklam ve sınırlı süre içermektedir. Sınırsız ve çevrim dışı kullanım imkanı için ise aylık 9.99 tl ödemeniz gerekiyor. Ayrıca yine ücretsiz ve sınırsız, reklamlı,  özellikte Web player’ a sahip

Deezer

Deezer fitness müzikleri
Deezer fitness müzikleri

Ülkemizde en çok tercih edilen bir diğer servis Deezer 35 milyon parçalık bir arşive sahip. Ücretli servisi aylık 9.99 ve 320 kbps kalitede sınırsız, reklamsız, dilerseniz çevrim dışı  müzik yayını yapıyor. Yine ücretsiz reklamlı bir web player servisini pc ve tabletlerde kullanabilirsiz.

Tidal

Tidalmoodbrowse
Tidal fitness müzikleri

Tidal yüksek kalitede müzik yayını yapıyor olmasıyla rakiplerinden daha öne çıkıyor. En yakın rakibi Spotify, 320kbps ile yayın gerçekleştirirken Tidal 1411kbps kalite yayın yapıyor. Bu tam da stüdyodan çıktığı kaliteye eş değer oluyor ve Hi-Fi olarak adlandırılıyor. Bu kalitede müziğin fiyatı da farklı tabii ki aylık 9.90 ile 19.90 Euro olarak iki seçeneği mevcut.

Sağlık, spor ve müzikle kalın